Reklama

Wristy - polski telefon dla dzieci

Wristy to telefon komórkowy stworzony przez polską firmę Wristy Technologies S.A. Telefon jest bardzo prosty w użyciu i umożliwia kontakt z jego użytkownikiem w każdej sytuacji. Do końca maja na stronie internetowej można go nabyć w promocyjnej cenie 299 zł!

Reklama

Telefon komórkowy Wristy powstał w odpowiedzi na konkretny problem: rodzice bardzo często nie mogą się dodzwonić do swoich dzieci, ponieważ ich obecne telefony komórkowe (np. smartfony) są za duże i noszą je w plecakach, wyciszone, żeby nie przeszkadzały w trakcie zajęć w szkole, lub zwyczajnie pozostawione w domu, aby ich nie zgubić lub zniszczyć. - Rodzice często mają problem z dodzwonieniem się do swoich dzieci … Aby ułatwić im kontakt stworzyliśmy telefon komórkowy Wristy - wyjaśnia okoliczności powstania projektu Rafał Czernik, współtwórca Wristy.

Reklama

Urządzenie miało być przede wszystkim małe, lekkie i bardzo proste w obsłudze. Telefon ma niewielkie wymiary (42 x 34 x 11,5 mm), jest lekki (20 gramów), można go nosić na nadgarstku tak jak zegarek, w kieszeni, przypięty do ubrania na klipsie lub na szyi na smyczy. Urządzenie nie posiada zwykłego dzwonka, tylko alarm wibracyjny, dzięki czemu dziecko zawsze zauważy przychodzące połączenie. Twórcy skupili się na maksymalnym uproszczeniu urządzenia, dlatego nie posiada ono klawiatury, tylko cztery przyciski do zaprogramowania numerów, z którymi dziecko może się połączyć. Wristy akceptuje jednak wszystkie połączenia przychodzące. Rodzic konfiguruje Wristy za pomocą panelu administracyjnego na stronie internetowej www.wristy.com.

Wristy w przeciwieństwie do smartwatch’y jest samodzielnym telefonem komórkowym, który wykorzystuje kartę microSIM. - Prace nad Wristy trwały ponad rok. Stworzyliśmy dziesiątki prototypów, na których przeprowadziliśmy wiele testów. Dzięki zebranej w ten sposób wiedzy i wnioskom jesteśmy pewni, że produkt, który trafia teraz do klientów skutecznie ułatwi komunikację oraz, co bardzo ważne, jest bezpieczny - mówi Elżbieta Jarmusz, współtwórca Wristy.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje