Reklama

Windows 10 z miliardem aktywnych urządzeń miesięcznie

Windows 10 jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym na świecie. Pod jego "skrzydłami" działa aktywnie już miliard urządzeń. Wszystko w niecałe 5 lat od premiery.

Najnowszy system firmy Microsoft można bez wątpienia nazwać ogromnym sukcesem. Jak wynika z opublikowanych przez amerykańskiego giganta danych, system ten jest aktywnie uruchamiany na miliardzie urządzeń co miesiąc.

Reklama

Oczywiście pisząc "urządzeń" nie można mieć na myśli tylko komputerów stacjonarnych. System Windows znajdziemy m.in. na laptopach, notebookach, najnowszych konsolach Xbox, czy nawet goglach wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Ze słynnych "okien" korzystają wielkie firmy, korporacje, mniejsze zakłady pracy, a nawet prywatne manufaktury.

Bez wątpienia do sukcesu Windowsa 10 przyczyniła się polityka Microsoftu, oferująca darmową aktualizację dla wszystkich użytkowników poprzednich wersji systemu. Ważnym czynnikiem jest także specjalny program Insider, w którym  grono chętnych osób na bieżąco sprawdza błędy w nadchodzących aktualizacjach i łatkach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft | Windows 10 | system operacyjny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje