Reklama

VAT na sieć: Ile stracisz?

Abonenci TP SA zaczęli w końcu otrzymywać pisemne powiadomienia o podwyżkach cen brutto na usługi dostępu do Internetu. W liście tym Telekomunikacja informuje także o możliwości skorzystania z ulgi podatkowej i przedstawia wyliczenia ile możemy na niej rocznie zaoszczędzić. Jednak okazuje się, ze podwyżka i ulgi nie wszystkim wyjdą na dobre. TP SA informuje bowiem ponadto o możliwości odliczenia od dochodu 760 zł za korzystanie z Internetu oraz podaje przykładowe wyliczenia dotyczące oszczędności jakich możemy się spodziewać dzięki tej uldze. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda ładnie:

W zależności od progu podatkowego można bowiem zaoszczędzić 14 zł (przy progu 19 %), 98 zł (30 %) lub 174 zł (40 %). Niestety wyliczenia podane są tylko dla najtańszej opcji - 128 kbps alarmuje serwis "Dziennik Internautów".

Co ciekawe, takich przykładów na oszczędności nie ma natomiast w piśmie skierowanym do użytkowników starej wersji neostrady - plus (640 kbps). Krzysztof Gontarek z DI postanowił posunąć się nieco dalej niż TP SA i opierając się na ich założeniach przeprowadził wyliczenia dla pozostałych opcji.

I co się okazało? "Starzy neostradowcy" nie otrzymali takiej informacji, bowiem wyszłoby z niej, że na podwyżce tracą, i to sporo (chyba, że zarabiają bardzo dużo): 162 zł dla progu 19 proc., 78 zł dla progu 30 proc. i... 2,40 zł dla progu 40 proc.

Reklama

Zgodnie z wyliczeniami Gontarka - najmniej opłacalna jest neostrada w opcji 1024. Szczegółowe wyliczenia "zysków i strat" na wprowadzeniu VAT na sieć przy utrzymanych przez TP SA dotychczasowych stawkach znajdziecie na stronie: di.com.pl

(źródło: Dziennik Internautów: di.com.pl, opr. K. Gontarek)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: oszczędności | ulgi | Orange Polska S.A. | VAT

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje