Uber wykryje czy wsiadający pasażer jest pijany

Uber rozpoczął ubieganie się o patent, który może pozwolić na automatyczne wykrycie tego czy wsiadający do pojazdu pasażer jest pod wpływem alkoholu. Za rozpoznawanie stanu użytkownika ma być odpowiedzialna sztuczna inteligencja oraz specjalne algorytmy.

Patent Ubera oprócz sprawdzania stanu trzeźwości wsiadającego pasażera będzie także w stanie monitorować szereg informacji po to, aby uzyskać jak najbardziej dokładny obraz sytuacji. Firma będzie w stanie sprawdzić, jak dokładnie zachowuje się użytkownik jeszcze przed zamówieniem przejazdu w aplikacji. Uber weźmie pod uwagę szybkość wprowadzania danych, interakcję ze smartfonem czy nawet prędkość użytkownika, z jaką porusza się on w oczekiwaniu na przejazd.

Reklama

Powiadomienie kierowcy Ubera o tym, iż jego następny kurs będzie podróżą z osobą nietrzeźwą może rozwiązać wiele problemów - chociażby te, które związane są z higieną wnętrza pojazdu.

Uber już w przeszłości borykał się z problemami, które były związane ze zbieraniem zbyt dużej ilości informacji na temat użytkowników.

Warto pamiętać, że opisywany wyżej pomysł, to póki co tylko patent i nie wiadomo czy finalnie trafi on do aplikacji czy też będzie leżał przez najbliższe lata zakurzony w szufladzie. 

Dowiedz się więcej na temat: uber | Sztuczna inteligencja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje