TP SA czeka na Sejm

Dostęp do internetu dla odbiorców indywidualnych oraz placówek oświatowych ma zostać obciążony podstawową stawką VAT od marca przyszłego roku - zdecydowała sejmowa podkomisja finansów.

Projekt nowelizacji ustawy o VAT zakłada, że od 1 marca 2005 r. podstawową stawkę VAT - która obecnie wynosi 22% - będą w Polsce płacić już wszyscy, zarówno firmy, jak i odbiorcy indywidualni, szkoły oraz placówki oświatowe.

Reklama

Posłowie uzależnili jednak przywrócenie maksymalnej stawki VAT (w kolejnej nowelizacji ustawy) od zwolnienia z płacenia podatku VAT za dostęp do internetu dla szkół oraz placówek oświatowych.

Jednakże decyzja o przywróceniu zwolnienia jest zależna od wyrażenia na to zgody przez Komisję Europejską, a to z kolei jest chyba mało prawdopodobne.

Przypominamy, że posłowie zdecydowali także o możliwości odliczenia od podatku dochodowego przez osoby fizyczne wydatków na dostęp do internetu w wysokości 760 zł rocznie.

(źródło: Web Express: di.com.pl, opr. kg)

Z ostatniej chwili (14.12, godz. 11.50): Według informacji uzyskanych przez INTERIA.PL w Biurze Prasowym TP SA - operator czeka na to, aż sprawa zostanie uregulowana do końca (tzn. Sejm zatwierdzi nałożenie VAT-u na dostęp do sieci i ewentualne zwolnienia podatkowe). W zależności od ostatecznego kształtu tej ustawy TP SA podejmie odpowiednie kroki, jak nas zapewniono - "nie hamujące rozwoju rynku".

Dowiedz się więcej na temat: Michał Czekaj | zwolnienia | dostęp | VAT | Sejm RP | Orange Polska S.A.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje