Reklama

Technologia jest kobietą

Jeżeli sprostasz oczekiwaniom kobiet, przekroczysz oczekiwania mężczyzn - takie hasło towarzyszyło promocji samochodu Volvo stworzonego przez kobiety z myślą o kobietach. Panie chcą poznawać nowe technologie, a ich twórcy dbają o to, by były one przyjazne także kobietom.

Zwykło się uważać, że zainteresowanie nowymi technologiami jest znacznie mniejsze u kobiet niż u mężczyzn. W myśl tego stereotypu obsługa komputera jest dla pań wyzwaniem, a komórka modnym dodatkiem do torebki. Sytuacja jednak ulega zmianie i kobiety stają się coraz bardziej wymagającym klientem, stawiając tym samym wyzwania producentom. Coraz częściej informatyka staje się hobby przedstawicielek płci pięknej.

Reklama

Kobieta na zakupach

Liczba kobiet, które samodzielnie kupują elektronikę i świetnie sobie z tym radzą, znacznie wzrosła. Oczywiście nadal wiele kobiet przychodząc do sklepu komputerowego ma wypisane na kartce parametry techniczne zaczerpnięte z gazety, internetu lub od kogoś kto im doradził. Nie wiedzą czy

prosząc o modem dostaną kabel czy może dyskietkę. Zdarzają się też takie, które mają nie tylko ogólne rozeznanie w tzw. temacie, ale także znają nowinki techniczne, którymi potrafią zaskoczyć nawet fachowców.

Podobnie jest przy zakupie samochodu. Coraz częściej jest to przedmiot, który ma służyć tylko kobiecie, a nie jak dotąd mężczyźnie lub całej rodzinie. Kobiety, nawet jeśli przychodzą do sklepu w towarzystwie mężczyzn śmiało podejmują decyzje. - Najistotniejsze są dla nich wygląd i kolor, ale zwracają też uwagę na bezpieczeństwo, czujniki parkowania, to jak się wsiada i wysiada z samochodu, czy się przy tym nie ubrudzą - mówi Daniel Koczela sprzedawca w salonie SAAB - Nowością jest, że w salonach samochodowych, zdominowanych dotąd przez mężczyzn, zatrudnia się kobiety, aby klientki mogły czuć się swobodniej. Podobno klientkom łatwiej się z nimi dogadać.

Dowiedz się więcej na temat: przyjazne | volvo | wygląd | komórki | informatyka | firmy | technologia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje