Reklama

Surfuj bezpiecznie

Komisja Europejska zamierza sfinansować program, który ma zapewnić "bezpieczne surfowanie po sieci". W ramach programu, na który Komisja wyłoży ok. 50 milionów euro, mają powstać programy filtrujące zawartość (ze względu na wiek internauty) oraz spam, a także zabezpieczające przed wirusami. Szczególny jednak nacisk Komisja chce położyć na ochronę surfujących dzieci, a zatem na filtry zawartości i akcję uświadamiającą wśród rodziców. Program potrwa do roku 2008. Komisja zamierza wciagnąć do współpracy nie tylko firmy komercyjne, ale także autorów "wolnego oprogramowania" oraz wolontariuszy.

Ci ostatni nie pisaliby programów, lecz wsparliby kampanię reklamową i uczyli wykorzystania aplikacji zabezpieczających.

Reklama

"Dzieci mają prawo do swobodnego poruszania sie po internecie, a także komunikowania się z rówieśnikami, jednak aby tak się stało - należy chronić je przed nieuczciwymi dorosłymi wykorzystującymi ich ufność" - powiedział komisarz do spraw społeczeństwa informatycznego - Erkki Liikanen

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama