Reklama

"Średnia półka" Samsunga z nowym skanerem linii papilarnych

Koreański producent może zdecydować się na wprowadzenie kolejnej technologicznej nowości do swoich smartfonów ze średniej półki cenowej. Po potrójnych (i poczwórnych) aparatach, przyszła pora na wbudowany w ekran czytnik linii papilarnych.

Reklama

Już w przyszłym roku Samsung Galaxy S10 doczeka się ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych, który zostanie zaimplementowany bezpośrednio pod jego wyświetlaczem. Źródła z Tajwanu donoszą, iż podobna sytuacja może czekać także sprzęty koreańskiego producenta ze średniej półki cenowej.

Reklama

Parę tygodni temu DJ Koh potwierdził, iż “średniaki" Koreańczyków będą swego rodzaju polem do eksperymentów, a same smartfony doczekają się również funkcji znanych do tej pory tylko i wyłącznie z flagowych sprzętów.

Niestety jest pewien problem: urządzenia Samsunga ze średniej półki miałyby wykorzystywać optyczny czytnik linii papilarnych pod ekranem - ta technologia jest nieco wolniejsza oraz mniej dokładna od ultradźwiękowego skanera. Tego można było się jednak spodziewać.

Na ten moment nie wiadomo, który smartfon otrzyma czytnik linii papilarnych pod wyświetlaczem jako pierwszy. Na te informacje trzeba będzie zapewne poczekać do początku przyszłego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje