Reklama

Smartfon w podróży - czy jest w stanie zastąpić aparat?

Weekend w mieście, czy poza miastem? Niezależnie od tego, gdzie spędzamy kilka dni wolnego, zawsze chcemy, aby pozostała z tego czasu pamiątka w postaci zdjęć czy filmów. Jeszcze niedawno, potrzebowaliśmy do tego celu aparatu kompaktowego, teraz wystarczy smartfon, który zmieści się w każdej kieszeni.

Piękna pogoda, weekend - chwile, które każdy z nas chciałby uwiecznić. Dawniej nie byłoby to tak proste - duża torba na aparat, wymienne obiektywy, statyw... i wiele innych akcesoriów. Wszystko to, nie dość że nieporęczne, to również kosztowne i podatne na uszkodzenia. Rozwój technologii pozwolił jednak znacznie uprościć utrwalanie ważnych dla nas chwil. Teraz wystarczy mieć przy sobie przedmiot, który, tak czy inaczej, towarzyszy nam każdego dnia - smartfon.

Reklama

Motorola Moto Z² Play sprawdzi się w roli kompaktowego aparatu/materiały promocyjne

Co więcej, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom dostępnym na rynku opracowanym przez wiodących producentów, możliwości najlepszych aparatów fotograficznych są teraz dostępne w popularnych telefonach.

Przykładem urządzenia, które idealnie sprawdzi się w roli kompaktowego aparatu jest Motorola Moto Z² Play. Została ona zaprojektowana specjalnie z myślą o użytkownikach, którzy cenią wyjątkowe możliwości fotograficzne.

Zdjęcia wykonywane tym telefonem cechują się ponadprzeciętną jakością, ponieważ na pokładzie tego smartfonu znalazł się 12-megapikselowy aparat z technologią Dual Autofocus Pixel oraz laserowym autofokusem.

Obiektyw urządzenia posiada przysłonę ƒ/1,7, co znacząco wpływa na jakość zdjęć wykonywanych po zmroku i w trudnych warunkach oświetleniowych. Problemem nie będzie wykonanie ładnej fotografii przy ognisku, albo w czasie wieczoru ze znajomymi. W razie potrzeby, pomocą służy również podwójna dioda doświetlająca LED.

W czasach Instagrama i Facebooka, równie istotną rolę co aparat główny, pełni jednostka znajdująca się z przodu. W Motoroli Moto Z² Play do robienia autoportretów przeznaczono 5-megapikselowy aparat z obiektywem szerokokątnym 85° i optyką ƒ/2,2. Co ważne, na udane selfie można liczyć również po zmroku. Z przodu znajdziemy bowiem podwójną lampę błyskową LED i oprogramowanie do upiększania.

Jeśli to wciąż będzie za mało - Motorola umożliwia rozszerzenie możliwości fotograficznych Moto Z² Play za pomocą modułu Hasselblad True Zoom. Dzięki temu akcesorium, jesteśmy w stanie osiągnąć jeszcze lepszą jakość zdjęć (sensor CMOS typu 1/2,3"), a co najważniejsze, dostajemy dodatkowo 10-krotny zoom optyczny i ksenonową lampę błyskową. Moduł zajmuje niewiele miejsca, jest lekki i dziecinnie prosty w użyciu. Aby go aktywować, wystarczy przyłożyć akcesorium do tylnego panelu Moto Z² Play, a telefon automatycznie go rozpozna.

Wspomnienia z weekendu to jednak nie tylko zdjęcia. Czasami wyjątkowość chwili da się uchwycić tylko za pomocą filmu.  Za pomocą Motoroli Moto Z² Play możemy nagrywać wideo w jakości nawet 4K, przy 30 klatkach na sekundę. Oznacza to nieskazitelnie ostry i płynny obraz, który będzie dobrze prezentował się nawet na bardzo dużych monitorach.

Za pomocą Motoroli Moto Z² Play możemy nagrywać wideo w jakości nawet 4K, przy 30 klatkach na sekundę/materiały promocyjne

Jak dobrze wiemy, sam sprzęt to nie wszystko. Aby móc łatwo, szybko i skutecznie fotografować, potrzebne jest także dobre oprogramowanie. Model Z² Play został wyposażony w dobrze znaną aplikację aparatu, która cechuje się przede wszystkim prostotą obsługi i intuicyjnością. Program pozwala na wybranie jednego z kilku trybów, w tym trybu profesjonalnego, który pozwala na regulację wszystkich parametrów zdjęcia. Mowa między innymi o wartości ISO, wartości przysłony i czasie naświetlania. Ta funkcja spodoba się przede wszystkim amatorom fotografii, ale też pozwoli na ręczne dostrojenie parametrów, kiedy warunki okażą się zbyt trudne dla automatyki.

Kluczowym aspektem, mówiąc o fotografowaniu w terenie, jest również fakt, że Moto Z² Play została zamknięta w stylowej, metalowej obudowie typu unibody, która jest smukła, poręczna i wygodna w użytkowaniu. Co więcej, ochronę przed wilgocią zapewnia hydrofobowa nanopowłoka, która pokryta jest cała konstrukcja. Pozwoli to na bezstresowe użytkowanie smartfonu w każdych warunkach pogodowych.

Moto Z² Play jest więc doskonałym przykładem smartfonu, który może zastąpić kompaktowy aparat. Co więcej, ma kilka cech, które czynią go znacznie lepszym wyborem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje