Sansa View - solidność przede wszystkim

Kolejny przenośny odtwarzacz wideo, a może zwiastun zupełnie nowej jakości? Jako jedni z pierwszych w Polsce sprawdzamy Sansa View.

W Polsce Sandisk nie kojarzy się z odtwarzaczami przenośnymi, tymczasem np. w Stanach Zjednoczonych Sandisk w tym segmencie radzi sobie naprawdę nieźle. Na polski rynek trafia właśnie nowy player tej firmy - Sansa View. Czy możemy spodziewać się czegoś rewolucyjnego?

Reklama

Z pudełka

W pudełku znajdziemy odtwarzacz, słuchawki (o standardowej, niezłej jakości znajdowanej w zestawach z odtwarzaczami), specjalny kabel do transferu danych oraz płytę CD z instrukcją (sterowniki trzeba ściągnąć, co jest trochę dziwne).

Jak prezentuje się odtwarzacz? Liczbę przycisków ograniczono do minimum - główną metodą nawigacji będzie pokrętło przypominające trochę Click Wheel z opcją zatwierdzenia w środku. Po prawej stronie, w rogu, znajdziemy przycisk powrotu. Po lewej stronie obudowy znajdziemy suwak włączający/blokujący odtwarzacz. Po prawej stronie znajdziemy slot na karty microSD/microSDHC. Na dole umieszczono port umożliwiający wymianę danych oraz wejście słuchawkowe. To tyle. Włączmy odtwarzacz.

Sprawdzamy

Menu nie robi dobrego wrażenia - jest bardzo ascetyczne i nieciekawe. Mamy dostęp do standardowych opcji (Wideo, Muzyka, Zdjęcia oraz Ustawienia). Poruszamy się po nich przy pomocy pokrętła - nawigacja nie sprawia problemu.

View ma wyświetlacz TFT 2,4" o rozdzielczości 320 na 240. Szybko zobaczymy, że matryca jest naprawdę dobra, a kąt efektywnego widzenia spokojnie pozwala na oglądanie materiałów wideo przez dwie osoby. Odtwarzacz odczytuje formaty MPEG4, WMV i H.264 oraz (przy pomocy oprogramowania Sansa Media Converter, które musimy ściągnąć ) DivX. Sansa View pozwoli na odtwarzanie nagrań z prędkością 30 klatek na sekundę.

Nie ma problemów z konwersją plików - na odtwarzaczu prezentują się one naprawdę dobrze, urządzenie nie ma problemów z dekodowaniem materiałów wideo. Ponieważ View korzysta z pamięci flash, materiały wideo wczytują się bardzo szybko. Łatwo także możemy zarządzać naszą biblioteką wideo.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje