Reklama

Ruszyła pierwsza polska e-księgarnia dla użytkowników czytnika Kindle

Woblink otworzył tzw. MobiStore - pierwszą i jedyną polską e-księgarnię dla użytkowników najpopularniejszego na świecie czytnika Kindle. Można z niej korzystać tak, jak w sklepie Amazon - bezpośrednio z poziomu urządzenia.

- Do tej pory użytkownicy Kindle'a mieli spore trudności z dostępem do legalnych, polskich e-booków. Od dziś dostają do ręki gotową ofertę ponad 60 krajowych wydawnictw, a w niej tysiące tytułów - mówi Robert Chojnacki, twórca platformy Woblink . - Na Kindle'a można ściągnąć w kilka sekund np. bestellerową biografię Steve'a Jobsa, kryminały Stiega Larssona, Podróże małe i duże, czyli jak zostaliśmy światowcami Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny oraz wybitne książki historyczne Normana Daviesa.

Reklama

Nawigacja po e-sklepie odbywa się z poziomu urządzenia i umożliwia bardzo łatwe i intuicyjne zakupy za pomocą jednego kliknięcia. Twórcy aplikacji zadbali również o wybór w kwestii systemu płatności, oferując dwie opcje.

Po pierwsze, płacić można identycznie jak w sklepie Amazon, czyli dzięki nawigacji po księgarni Woblink MobiStore dokonywanej bezpośrednio na czytniku. Płatności dokonuje się za pomocą najszybszego systemu płatności on-line w Polsce - YetiPay. Zasilenie konta w YetiPay dowolną kwotą umożliwia kupowanie książek jednym kliknięciem. Po zakupie pliki zostają przesłane prosto na czytnik - tak samo, jak przy zakupach w Amazonie.

Druga możliwość to kupowanie za pośrednictwem portalu woblink.com. Na portalu można wybierać dowolną opcję płatności za książki: kartą kredytową, e-przelewem lub z systemem YetiPay. Po zakupie należy dokonać prostej synchronizacji czytnika z aplikacją desktopową Woblink, a książki zostaną przesłane na urządzenie.

E-booki pobrane z katalogu na www.woblink.mobi to pliki w formacie MOBI oznaczone tzw. watermarkiem. Udostępnienie tego formatu wymaga rezygnacji ze standardowego systemu DRM. - Coraz więcej płynących ze świata i z krajowego rynku informacji wskazuje na to, że jest i będzie to powszechnie akceptowane i skuteczne rozwiązanie. Watermark to precyzyjne, indywidualne dla każdej transakcji oznakowanie plików, zawierające dane, które pozwalają na identyfikację osoby, która pozwoliła na ewentualne skopiowanie pliku. Co ważne, oznaczenie jest niewidoczne i absolutnie nieuciążliwe dla czytelnika, dlatego na nie postawiliśmy - mówi Robert Chojnacki.

Z okazji otwarcia MobiStore na czytniku Kindle Woblink przygotował promocyjną ofertę dla wszystkich czytelników: bestsellerowe książki Normana Daviesa za 19, 90 zł za e-booka (promocja trwa do wtorku, tj. 10.04.2012 r.) i 50 zł do wykorzystania na książki z katalogu - wystarczy zarejestrować się na woblink.com i aktywować newsletter.

materiały promocyjne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje