Reklama

Roboty posprzątają za Interian

W sondzie pt. "Chciałbym, aby robot wyręczał mnie w..." zwyciężyła opcja - sprzątanie. W dzisiejszym zabieganym świecie jest to mało zaskakujące, za to dziwią pozostałe wyniki sondy.

Dla mało zainteresowanych domowymi porządkami polecamy zakup produktów firmy iRobot, która specjalizuje się w robieniu robotów-odkurzaczy. Maszyny te jeżdżą po całym domu wsysając brud, nie obijają mebli. Gdy skończą się im baterie, wracają do stacji-matki.

Reklama

Wiele internautów chce, by roboty wyręczyły je w pracy zawodowej. Zapewne jest to grupa pracowników fizycznych, którzy wykonują nużące, niebezpieczne czy wymagające precyzji obowiązki. W tym wypadku należy się liczyć z tym, że nieprędko maszyny zastąpią prostego człowieka. Mało która firma jest w stanie sobie na nie pozwolić.

Co ciekawe, niektórzy oddali swój głos na opcję zakupy (czyli miłe wydawanie zarobionych pieniędzy) i robienie kawy, świetną wymówkę na przerwę w pracy.

Roboty prowadzące samochód już istnieją. Potrafią wrócić samochodem do domu z Syberii lub przemierzyć pustynię, działając jako radar. To głównie domena techniki wojskowej, aczkolwiek na pewno świetnie sprawdzi się w zastosowaniach komercyjnych.

.:: Wyniki ankiety ::.

Dowiedz się więcej na temat: roboty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje