Reklama

Robot, który wygląda jak Scarlett Johansson

Pewien chińczyk stworzył robota o nazwie Mark 1, który wygląda jak znana aktorka, Scarlett Johansson.

42-latek spędził półtora roku i wydał ponad 50 tysięcy dolarów na zbudowanie robota, który będzie wyglądał i zachowywał się jak kobieta. Rick Ma, autor maszyny, nie jest z zawodu naukowcem, a projektantem i grafikiem. Stworzenie mechanicznej osoby było od zawsze jego największym marzeniem. 

Robot został wykonany z najwyższą dbałością o detale, przez co rzeczywiście, jest bardzo podobny do prawdziwej kobiety. Jeśli chodzi proporcje i rysy twarzy, wyraźnie widać inspirację aktorką Scarlett Johansson. Do jego stworzenia wykorzystano m.in. silikonową skórę oraz części wydrukowane w drukarce 3D. Mowa przede wszystkim o kościach - Mark 1 opiera się na realistycznym szkielecie. Maszyna jest interaktywna, potrafi poruszać się i odpowiadać na pytania.

Reklama

Mark 1 jest jednak mało zaawansowanym robotem w porównaniu do tych, opracowywanych przez naukowców i inżynierów. Jego ruchy są bowiem bardzo ograniczone, a interakcja słowna sprowadza się jedynie do zaprogramowanych wcześniej fraz.  

Rick Ma planuje sprzedać swoje dzieło, a pieniądze chce zainwestować w budowę ulepszonej wersji Marka 1. Dokładna cena nie została ujawniona.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: robot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje