Reklama

Robak w skórze Świętego Mikołaja

Święty Mikołaj nie dba, czy byłeś dobry, czy niegrzeczny. Tworzy listę komputerów PC, które mógłby zarazić. Jednym słowem, pojawił się nowy wirus.

Rozprzestrzenia się poprzez komunikatory, obiecuje zdjęcie Świętego Mikołaja, a w zamian instaluje na komputerze oprogramowanie pozwalające przejąć kontrolę nad systemem. Nazywa się IM.GiftCom i nakłania do klikania w link użytkowników komunikatorów America Online, Yahoo oraz Microsoftu. Został określony jako średnio groźny.

Reklama

Wiadomość z zachętą przychodzi od kogoś z listy znajomych, link zaczyna się od "santaclause.aol.com/a?". Przenosi on nie do strony AOL, lecz takiej, w której natychmiast wyzwalane jest ściąganie niebezpiecznego oprogramowania. Jeżeli zostanie już ono zainstalowane, jego wykrycie za pomocą antywirusa będzie bardzo trudne. Pozostając dłużej w pamięci, stara się wyłączyć oprogramowanie, które mogłoby mu zaszkodzić, zbiera informacje i wysyła je z powrotem poprzez Internet.

IMLogic radzi po prostu nie klikać w niezweryfikowane linki. Dowiedz się najpierw, czy znajomy na pewno coś ci wysyłał. Wtedy Mikołaj nie odwiedzi Cię z rózgą.

Dowiedz się więcej na temat: Mikołaj | robak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje