Reklama

RevOlve - telefon ładowany obrotowo

Baterie w telefonach często rozładowują się zbyt szybko. A gdyby tak móc doładować komórkę bez użycia gniazdka elektrycznego?

Reklama

Oczywiście są różne pomysły na to jak poradzić sobie, gdy komórka nagle rozładuje się w czasie podróży. Resolve to projekt komórki, który sposobem działania przypomina nakręcaną baterię.

Reklama

Na pomysł tego projektu wpadła grupa studentów z Rochester Institute of Technology w Nowym Jorku. Biorąc pod uwagę, że przeciętny Amerykanin wymienia komórkę co 12 - 18 miesięcy, a wyrzucony przez niego sprzęt najczęściej nadal świetnie działa, projektanci postanowili stworzyć telefon, którego żal będzie się pozbyć.

Rewolucją ma być kółko, które nie tylko służy do zawieszania i wygodnego noszenia telefonu przy spodniach, ale przede wszystkim do ładowania. Wbudowany generator indukcyjny ma wytwarzać energię potrzebną do korzystania z komórki. Dzięki temu nawet gdy padnie nam bateria w najmniej oczekiwanym momencie, wystarczyć zakręcić telefonem na palcu i można dzwonić dalej. A przynajmniej tak to ma działać w teorii.

Choć pomysł jest ciekawy, w praktyce nie sądzę, żeby projektantom udało się osiągnąć cel. Komórki, podobnie jak inne wytwory technologii bardzo szybko się starzeją, a producenci prześcigają się w oferowaniu coraz lepszych i ciekawszych funkcji.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje