Reklama

Qualcomm prezentuje procesor Snapdragon 850

Amerykański producent oficjalnie zaprezentował układ Snapdragon 850 – jednostkę, która ma być dedykowana komputerom z systemem Windows 10. Co zyskają użytkownicy decydując się na sprzęt z tym procesorem?

Na pierwszy rzut oka jednostka Snapdragon 850 może niemalże od razu skojarzyć się z kolejną generacją wydajnego, mobilnego układu od amerykańskiego producenta. Tym razem jest jednak inaczej: Qualcomm Snapdragon 850 to procesor w zamyśle skierowany do użytkowników przenośnych komputerów. Na pokładzie układu znalazło się jednak miejsce na modem LTE oraz konkretne rozwiązania pozwalające na oszczędzanie energii podczas pracy.

Reklama

Qualcomm Snapdragon 850 został stworzony w 10 nanometrowym procesie technologicznym i wykorzystuje do działania zegar taktujący z prędkością 2,96 GHz. Oprócz tego układ wspiera wyświetlanie treści w rozdzielczości 4K oraz obsługuje technologię HDR. Pierwszym producentem, który na pewno skorzysta z nowego układu Amerykanów będzie Samsung. Koreańska firma potwierdziła, iż już niedługo wprowadzi ona na rynek komputery wyposażone we wspomniany procesor.

Komputery Always Connected PC z układami Snapdragon 850 mają działać nawet do 20 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Qualcomm Snapdragon 850 | Windows 10

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje