Reklama

Producenci dekoderów pozwani przez Grupę Canal+

Grupa CANAL+ idzie na wojnę z dostawcami dekoderów na francuski rynek, donosi „La Lettre A”. Do sądu handlowego w Paryżu wpłynęły pozwy przeciwko firmom Technicolor i Commscope (nowy właściciel Pace).

Technicolor odpowiada we Francji za produkcję urządzenia zwanego Le Décodeur CANAL+ (nazwa kodowa G9). Ta francuska firma została oskarżona przez CANAL+ o nieprzestrzeganie zobowiązań umownych. Grupa dochodzi teraz odszkodowania. Jednocześnie Technicolor pozwał Grupę CANAL+ przed sądem handlowym w Nanterre o niezapłacone należności.

Natomiast amerykańska firma Commscope, która przejęła w 2018 roku brytyjskiego producenta Pace, jest obwiniana przez Grupę CANAL+ za awarie i usterki w dekoderach +Le Cube (nazwa kodowa G5).

Sytuacja opisana powyżej  nie ma wpływu na polski rynek. Dla Platformy CANAL+ firma Pace nie dostarcza obecnie żadnych dekoderów. G5, czyli wifi Premiumbox+, jest produkowany przez ADB. Natomiast Technicolor był odpowiedzialny za produkcję dekodera Player+ BOX, a jeszcze wcześniej za PVR BOX+. G9, czyli 4K UltraBOX+, jest obecnie produkowany przez ADB, wcześniej przez Technicolor.

Reklama

Anita Kaźmierska

Źródło informacji

SatKurier
Dowiedz się więcej na temat: Canal+ | dekoder

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje