Reklama

Polacy z Tajwanu - Imagine Cup 2010

Jak się okazało, w tegorocznych finałach konkursu technologicznego Imagine Cup 2010 udział biorą Polacy startujący pod banderą nie tylko naszego kraju. Studenci z polski dzielnie reprezentują także... Tajwan.

W reprezentowaniu danego kraju w Imagine Cup 2010 nie liczy się narodowość, tylko uczelnia. Właśnie dlatego jedna z tajwańskich drużyn to trzech Polaków oraz Hindus. Maria Barbara Safianowska oraz Robert Gdowski studiują na tajwańskiej uczelni NCTU, natomiast Marta Magdalena Pucuła jest studentką Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoła Technik Komputerowych i została zaproszona do zespołu przez swoich polskich znajomych.

Reklama

Ich startujący w kategorii Envisioning Award 2010 zespół Jigga-Dongxi zaprezentował projekt GAIA, który umożliwia kompleksowe zarządzanie informacjami potrzebnymi do rozwoju małych gospodarstw rolnych. Przykładowy rolnik otrzymuje dzięki GAIA informacje potrzebne np. do prowadzenia upraw. Dane są przekazywane m.in. na telefony komórkowe lub komputery przenośne. Dodatkowo rolnicy mogą korzystać z szeregu dodatkowych aplikacji.

Zobacz raport z Imagine Cup 2010 w Polsce

Maria Barbara Safianowska i Robert Gdowski są tajwańskimi studentami już od ponad roku, planują na razie zostać na Tajwanie i kontynuować naukę. Chcą jednak kiedyś wrócić do kraju. A jak oceniają swoje szanse w Imagine Cup 2010? - My już wygraliśmy - mówi Robert Gdowski, odnosząc się do niespodziewanej wycieczki do ojczyzny. - Rodzicie byli naprawdę zaskoczeni, nie spodziewali się, że przyjedziemy - dodaje pochodząca z Warszawy Maria Barbara Safianowska.

Dowiedz się więcej na temat: robert | Tajwan | Imagine | "Imagine"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje