Reklama

Plotki o upadku Komputronika nieprawdziwe

W serwisie Stockwatch pojawiła się informacja o złożeniu do Sądu Rejonowego w Poznaniu wniosku o upadłość Komputronika. Wniosek miał zostać złożony przez jednego z wierzycieli. Komputronik dementuje spekulacje, dotyczące upadłości.

W sieci błyskawicznie pojawiły się kolejne informacje i komentarze, dotyczące bankructwa Komputronika. Niektórzy komentatorzy wydają się nie zauważać, że wniosek o upadłość nie oznacza automatycznego końca firmy - może, ale wcale nie musi skończyć się upadłością.

Reklama

Sprawa została upubliczniona za sprawą spółki C&C Energy S.A., przejętej przez Komputronika w 2008 roku. Oba podmioty od kilku miesięcy pozostają w ostrym sporze. Sytuacja odbiła się na wartości akcji Komputronika - wczoraj ich kurs spadł o niemal 7 proc.

Reagując na informację o upadłości, zarząd Komputronika wydał wczoraj komunikat. Zawiera on m.in. oświadczenie, że firma nie tylko należycie realizuje swoje zobowiązania, ale nie zaistniały żadne przesłanki, dające komukolwiek prawo do złożenia wniosku o upadłość. Jak głosi wczorajszy komunikat:

"Wniosek ten złożono zatem ewidentnie w złej wierze. Jest oczywistym, że wniosek ten zostanie oddalony, jednak Emitent (...) doznał uszczerbku na swoim wizerunku i dobrej renomie (...). Emitent zatem zamierza dochodzić wszelkimi możliwymi środkami odszkodowania od podmiotu składającego taki bezpodstawny wniosek".

Oficjalny komentarz Komputronika:

"Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że sąd oddali wniosek, a Komputronik SA nie poniesie żadnych konsekwencji z tego tytułu. Stanie się tak, gdyż motywy złożenia wniosku były zdecydowanie pozamerytoryczne, a Komputronik jest oczywiście wypłacalny. Z tego rodzaju dwuznacznymi działaniami mieliśmy niedawno do czynienia ze strony spółki Clean&Carbon Energy SA w związku z rzekomą korespondencją pocztową Zarządu Komputronik SA. Clean&Carbon Energy SA opublikowało wymianę maili, które, jak dowiodła ekspertyza informatyków śledczych Kroll Ontrack, zostały sfałszowane. Sprawę skierowaliśmy do właściwych prokuratur. Tak też stanie się również w przypadku złożenia tego kuriozalnego wniosku o upadłość - mówi Wojciech Buczkowski, Prezes Zarządu Komputronik SA.

Prezes Komputronik SA podkreśla, że od kilkunastu lat spółka notuje dobre wyniki sprzedaży i rentowności. W minionym, 2010 roku finansowym (od 1 kwietnia 2010 do 31 marca 2011 r.), Spółce udało się zwiększyć przychody o 10,1% (do kwoty 863,5 mln zł) i osiągnąć zysk netto w wysokości 9,7 mln zł. Największa polska sieć salonów komputerowych planuje utrzymanie dwucyfrowego wzrostu do końca tego roku".

Łukasz Michalik

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Komputronik SA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje