Reklama

Pięć największych samolotów świata

Podwójne, a nawet poczwórne silniki. Ilość miejsca mogąca pomieścić wagon pociągu. Maszyny, które robią kolosalne wrażenie - oto pięć największych samolotów świata.

Lotnictwo nigdy nie przestanie zadziwiać - nie tylko ze względu na wolność i przyjemność jaką oferuje. Na świecie znajdziemy samoloty, których konstrukcja jest dłuższa od basenu Olimpijskiego, cięższa od wojskowych czołgów, a nawet większa niż niektóre bloki mieszkalne. Oto pięć przykładów na to, jak ogromne samoloty mogą wzbić się w powietrze.

Airbus A380

Reklama

Airbus A380 to największy samolot pasażerski na świecie - w niektórych konfiguracjach jest on w stanie zabrać na pokład nawet 850 osób. Konstrukcja działa w oparciu o cztery silniki i posiada rozpiętość skrzydeł na poziomie 79 metrów. Całkowita masa startowa samolotu to 575 tys. kilogramów. Airbus A380 jest w stanie przelecieć do 15200 kilometrów na jednym tankowaniu. Na świecie znajduje się obecnie ponad 240 egzemplarzy tego samolotu. Jest on najchętniej wykorzystywanym statkiem powietrznym przez linię lotniczą Emirates.

----------------------

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych Kliknij!

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

Dowiedz się więcej na temat: samolot

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje