Reklama

Pechowa 13-tka?

Serwis The Inquirer informuje, że najnowsza "łata" Microsoftu z 13 kwietnia, rozwiązująca problemy z protokołem SSL, może spowalniać komputery pracujące na systemie Windows 2000, a nawet je zawieszać. Poprawka z biuletynu MS04-011 powoduje, że komputer po uruchomieniu przestaje odpowiadać, ponieważ maszyna cały czas próbuje pobrać zestaw dodatkowych sterowników, co nie zawsze się jej udaje. Ta "szczególna" własność jest powodem do zmartwienia dla ekspertów antywirusowych, którzy obawiają się, że może się ona przyczynić do łatwego zablokowania wielu serwerów.

Microsoft jednak twierdzi, że dziura w SSL-u była na tyle poważna, że firma zdecydowała się wypuścić łatę tak szybko, jak to było możliwe. Firma dodała także, że w większości przypadków łata działa poprawnie.

Jednak w artykule opublikowanym w środę na stronach giganta, Microsoft przyznał, że w niektórych przypadkach łata powoduje, że komputery z systemem Windows 2000 mogą mieć problemy, jeżeli podejmują one próbę pobrania jednego z trzech sterowników. Pliki wywołujące konflikty to: Ipsecw2k.sys, Imcide.sys i Dlttape.sys.

Reklama

Microsoft poinformował, że trwają prace nad rozwiązaniem tego problemu i kiedy się zakończą, firma opublikuje więcej informacji na ten temat.

(4D)

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: komputery | problemy | firma | Microsoft | pechowa 13

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje