Pani Wirus aresztowana

Belgijska policja aresztowała 19-latkę z Mechelen znaną pod pseudonimem "Gigabyte", która jest podejrzana o tworzenie i rozpowszechnianie wirusów komputerowych. Na podstawie obowiązującej w Belgii od 2000 roku ustawy o cyberprzestepstwach działalność taka jest zagrożona karą do trzech lat więzienia i grzywną do 100,000 euro. Na razie 19-latka zostala zatrzymana, skonfiskowano jej komputer i zamknięto jej stronę WWW."Jest to wyjatkowo utalentowany informatyk" - stwierdził przesluchujący ją inspektor policji do spraw cyberprzestępstw - "Szkoda, że swoje umiejętności wykorzystywała w tak niewłaściwy sposób"

Serwis TechTV informuje, ze Gigabyte zaczęła pisać programy komputerowe w wieku 6 lat, pierwszego wirusa stworzyła mając lat 14, a obecniee jest ponoć jedną z dwóch osób na świecie potrafiących "od ręki" stworzyć wirusa w języku C-sharp.

Reklama

Panna Gigabyte nie rozsyłała wirusów. Napisane przez siebie robaki zamieszczała na własnej stronie internetowej. "Czy wsadzacie do więzienia producentów pistoletów, bo ktoś nimi zabija innych ludzi? Ja nie rozpowszechniam wirusów, ja je tylko piszę." - twierdzi oskarżona.

Niektóre z wirusów stworzonych przez tę zdolną panienkę to: Coconut, Sahay, Sharp-A, Parrot

Dowiedz się więcej na temat: kara więzienia | gigabyte | areszt | wirus

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje