Reklama

Oto jacht zaprojektowany przez Porsche. Kosztuje ponad 60 mln złotych

Studio Porsche Design podjęło się zaprojektowania luksusowej łodzi, która jest inspirowana klasykami motoryzacji.

Model GTT 115 to wyjątkowe dzieło, które zostało oficjalnie zaprezentowane w Monako. Jacht został wyprodukowany przez firmę Dynamiq, jednak za projekt odpowiada Studio F.A. Porsche, które zajmuje się głównie okularami, zegarkami i innymi akcesoriami, które nie są bezpośrednio związane z samochodami. 

Maszyna ma ponad 35 metrów długości i jest napędzana dwoma silnikami diesla V12 firmy MAN o łącznej mocy 3250 koni mechanicznych. W opcji jest również napęd hybrydowy, gdzie jednostki główne wspomagane są dwoma silnikami elektrycznymi. Producent deklaruje, że łódź jest superoszczędna nawet w wersji z samymi silnikami diesla.  

Reklama

Łodź ma pozwalać na spokojną podróż z prędkością ponad 21 węzłów. GTT 115 został jednak stworzony nie tylko z myślą o osiągach, ale też o komforcie. Pokład można śmiało nazwać luksusowym apartamentem, który pozwoli na zrelaksowanie się sześciu osobom. Znajduje się w nim kilka pomieszczeń, w tym przeszklony salon z widokiem na morze. 

GTT 115 został wyceniony w podstawowej wersji na 14 milionów euro, czyli około 60 milionów złotych. Dotychczas zostało wyprodukowanych siedem egzemplarzy, jednak ze względu na duże zainteresowanie, można liczyć na to, że firma Dynamiq stworzy w najbliższym czasie co najmniej drugie tyle. 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje