Reklama

Nowe rozwiązania multimedialne zastosowane w i30

Hyundai i30 trzeciej generacji to samochód wyjątkowy. Poza zmienioną stylistyką i nową gamą silników, jest także przepełniony systemami, które każdemu kierowcy ułatwią codzienne użytkowanie samochodu.

Hyundai i30 trzeciej generacji to samochód zaprojektowany, produkowany i przetestowany w Europie. To pierwszy tak "europejski" model w ofercie koreańskiego producenta. Auto ma 4340 mm długości, 1795 mm szerokości i 1455 mm wysokości, co oznacza odpowiednio o 40 i 15 mm mniej (jeśli chodzi o wysokość) w stosunku do dotychczasowych rozmiarów. Rozstaw osi to nadal 2650 mm (w porównaniu z poprzednią generacją), więc łatwo wywnioskować, że dodatkowe centymetry przełożyły się na zwiększenie przestrzeni we wnętrzu. Pojemność bagażnika, wynosząca 395 litrów, jest o 15 litrów większa niż w konkurencyjnym Golfie.

Reklama

Ale najnowszy Hyundai i30 to przede wszystkim samochód z bogatym wyposażeniem -zarówno poprawiającym bezpieczeństwo, jak i ułatwiającym życie nowoczesnego gadżeciarza.

Udogodnienia dla kierowcy

Już wkrótce po naszych drogach zaczną jeździć autonomiczne samochody. Zanim stanie się to rzeczywistością, muszą nam "wystarczyć" samochody naszpikowane elektronicznymi systemami, które  pozwalają np. na synchronizację naszych smartfonów. Pod tym względem i30 trzeciej generacji prezentuje wyposażenie podobne do hybrydowego modelu IONIQ.

Centrum sterowania multimediami w nowym i30 stanowi duży, przejrzysty, 8-calowy ekran dotykowy, który pozwala na szybki i wygodny dostęp nie tylko do nowej nawigacji, ale także całego systemu łączności i multimediów. W samochodzie znajdziemy rozbudowany system audio, który pozwala na komfortowy odsłuch ulubionych kawałków, także z serwisów streamingowych (Spotify, Deezer), po wcześniejszej synchronizacji smartfona z samochodem.

W nowym i30 znalazło się także miejsce na bezprzewodowe ładowanie smartfona (o ile mamy odpowiednie urządzenie). Prawdziwą wisienką na torcie jest wbudowany system nawigacji, który spokojnie może konkurować z mapami Google’a i Apple. Jest to rozwiązanie praktyczne i niezwykle precyzyjne. Jakby tego było mało, trasa do celu jest wyświetlana nie tylko na ekranie głównym, ale i małym ekranie między zegarami. Ten prosty manewr sprawia, że nie musimy odrywać wzroku od kierunku jazdy.

Hyundai przyzwyczaił nas już do dużej liczby gniazd obecnych w samochodach. Obok standardowego USB znajdziemy tu także złącze AUX oraz dwa gniazda 12V. Całość jest ergonomicznie rozmieszczona - to, czego potrzebujemy, mamy zawsze pod ręką.

Hyundai i30 to świetny samochód kompaktowy, który przypadnie do gustu każdemu fanowi nowych technologii.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje