Reklama

Nowe funkcje Windowsa 8

Nową wersję Windowsa wreszcie będzie można odpalić z pendrive'a. Co jeszcze planuje Microsoft w swoim kolejnym systemie operacyjnym?

W internecie pojawiły się kolejne przecieki na temat funkcji, które będą dostępne dla użytkowników Windowsa 8. Serwis gHacks opisuje funkcję Hybrid Boot, która pozwoli skrócić czas uruchamiania komputera. Rozwiązanie to będzie się opierało na tej samej zasadzie co hibernacja: dane z pamięci zapisywane są na dysku, a następnie komputer się wyłącza.

Reklama

Hybrid Boot ma hibernować podstawowe pliki systemu operacyjnego. Dzięki temu komputer uruchomi się aż o 20 sekund szybciej. Jeśli komuś nowa funkcja się nie spodoba, będzie mógł ją oczywiście wyłączyć.

O kolejnych możliwościach Windowsa 8 pisze The Next Web. Po pierwsze, pojawi się funkcja Push, która przekazuje użytkownikowi powiadomienia z aplikacji, nawet jeśli ta jest ukryta w tle. To kolejny dowód na to, że Microsoft przyszłość widzi w tabletach.

W kolejnym systemie Microsoftu pojawi się też coś, na co chyba wszyscy z utęsknieniem czekali: możliwość stworzenia pendrive'a z własnym Windowsem. Ma to się nazywać Portable Workspace i być zbawieniem dla tych, którzy potrzebują odpalić Windowsa przez USB. Brak takiej możliwości był jedną z najważniejszych wad Windowsa w porównaniu z Linuksem. Jest tylko jedno poważne "ale": Portable Workspace najprawdopodobniej będzie dostępny tylko w biznesowej wersji systemu.

Michał Wilmowski

Źródło: http://vbeta.pl

vbeta

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Windows | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje