Reklama

Niezidentyfikowany samolot zauważony nad Kalifornią

Zdjęcie niezidentyfikowanego samolotu pokazuje konstrukcję, która została zauważona nad Kalifornią. Niektóre osoby typują, iż mamy do czynienia z dronem szpiegowskim RQ-180.

Zdjęcie, które zostało wykonane na tle nieba pokazuje latający samolot w kształcie skrzydła, który pozostawia za sobą odpowiednią smugę. Obserwator miał zrobić zdjęcie, kiedy samolot znajdował się nad wojskowym obszarem w bazie sił powietrznych Edwards w Kalifornii. Według Aviation Week & Space Technology, samolot leciał na szacowanej wysokości 20 tys. stóp.

Tajemniczy samolot może być jednak zupełnie nie tym, czego się spodziewamy. Jeden z analityków wskazał, iż sama konstrukcja przypomina nowy bombowiec B-21 Raider, który jest opracowywany przez Stany Zjednoczone od dłuższego czasu.

Reklama

B-21 ma zastąpić bombowce takie, jak B-1B Lancer i B-2 Spirit. Pierwszy samolot jest w budowie i wzbije się w powietrze do końca 2022 roku. Zdjęcie może jednak równie dobrze przedstawiać drona RQ-180 stosowanego prze wojsko USA do prowadzenia misji wywiadowczych, obserwacyjnych i rozpoznawczych. Uważa się, że dron jest dwusilnikowym, nieuzbrojonym samolotem, który minimalizuje odbicie radarowe. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kalifornia | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje