Reklama

Najnowocześniejsze jednostki pływające świata

Zaawansowane technologie oraz rozbudowane projekty inżynieryjne to nie tylko domena współczesnych samochodów. Wśród najdroższych i najnowocześniejszych pojazdów na świecie znajdziemy również łodzie, okręty oraz jachty. Zapraszamy na przegląd najciekawszych jednostek pływających na świecie.

Sokół Maltański

Budowany przez niemal 4 lata, The Maltese Falcon został po raz pierwszy zwodowany w 2006 roku. Obecnie jest on jednym z najbardziej znanych, luksusowych jachtów wszech czasów.

Reklama

Wypełniona po burty najnowocześniejszymi technologiami jednostka posiada aż 88 metrów długości. Największe wrażenie robi jego w pełni automatyczne ożaglowanie w systemie DynaRig. Niemal 25 800 metrów kwadratowych płótna spoczywa na trzech wolnostojących, obrotowych masztach wykonanych z włókna węglowego. Ich budowa umożliwia niemal dowolne brasowanie, dzięki czemu statek jest nie tylko bardzo szybki (osiąga ponad 20 węzłów), ale również nieprawdopodobnie zwinny jak na swoje rozmiary. Gdy łódź stoi na kotwicy, lub korzysta z silników, żagle są w całości zwinięte i schowane w obudowy "rei".

Sokół został sprzedany obecnemu właścicielowi w 2009 roku za kwotę liczoną w setkach milionów dolarów. Ten aktywnie bierze udział w regatach, nierzadko popisując się znakomitymi możliwościami jachtu.

Dowiedz się więcej na temat: statki | łodzie | jacht | technologie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje