Reklama

Nadchodzi totalna rewolucja

Czy możesz sobie wyobrazić świat komputerowy bez kompresji danych? I taki, w którym nie będziesz musiał robić kopii zapasowych Twoich danych? W takim razie poniższe informacje na pewno Cię zainteresują.

Amerykański wynalazca, Michael Thomas, właściciel Colossal Storage, ma zamiar to osiągnąć. Mówi, że jest pierwszą osobą, która rozwiązała problemy bezdotykowej optycznej spintroniki (nauki o właściwościach elektronów), co spowoduje, że pojawią się dyski twarde o pojemności milion razy większej niż obecnie - dokładniej 1.2 petabajta.

Reklama

Technologia Thomasa opiera się na kontroli pojedynczych spinów elektronu (w którą stronę one się kręcą). Dzięki operowaniu tak małymi tworami, elektroniczne urządzenia mogą być znacznie mniejsze.

Analogią jest tu Układ Słoneczny, w którym każda z planet wiruje w jednym kierunku. Gdybyśmy posiadali możliwość ustalenia dowolnego kierunku obrotów, można by w ten sposób kodować informacje.

Agent Thomasa w Japonii podobno rozmawia z kilkoma poważnymi kompaniami. Do pierwszego prototypu przyjdzie poczekać 2-3 lata. Końcowy produkt ma się znaleźć na rynku do 5 lat, a jego koszt prawdopodobnie wyniesie około 750 dolarów. Niewiele jak na totalną rewolucję.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: rewolucja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje