Monitor, który nie potrzebuje gniazdka elektrycznego

Samsung zaprezentował nowy monitor, który pozwala na korzystanie z zasobów serwera do którego jest podłączony, na zasadzie klienta sieci. Urządzenie może pracować dzięki złączu Ethernet, nie potrzebuje natomiast gniazdka elektrycznego.

Samsung we współpracy z Cisco stworzył monitor, który pełni funkcję wirtualnego pulpitu. Nowy produkt może jednak zrewolucjonizować sposób pracy biurowej, gdyż korzysta z technologii UPOE (Universal Power Over Ethernet). Dzięki niej jedyne co jest potrzebne do tego, żeby pracować na nim jak na normalnym, pełnowymiarowym komputerze to połączenie z serwerem za pomocą kabla Ethernet.

Reklama

Samsung NC220 nie potrzebuje procesora, pamięci, czy dysku twardego - wszystkie zadanie przejmuje na siebie serwer, a monitor służy jedynie za konsolę, dzięki której możemy skorzystać z jego zasobów i mocy. Nawet nie trzeba go podłączać do sieci elektrycznej, gdyż energia potrzebna do zasilania dostarczana jest kablem Ethernet.

Tego typu monitory to świetne rozwiązania dla firm które chcą zaoszczędzić na sprzęcie i energii zużywanej w trakcie pracy. Zamiast kupować osobne komputery dla każdego pracownika, do pracy wystarczy im monitor i peryferia. To znacznie uprości zarządzanie siecią i zdecydowanie ułatwi pracę. Ciekawe czy rozwiązanie rzeczywiście zyska sobie popularność i przedsiębiorcy szybko się do niego przekonają.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Dowiedz się więcej na temat: monitor | samsung

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje