Reklama

Microsoft zaktualizuje mobilnego Skype'a. Będzie wiele nowości

Microsoft przedstawił screeny przedstawiające wygląd nowego interfejsu aplikacji na system Android.

Nowy Skype zupełnie zmienia stylistykę. Kolorowa, cukierkowa szata graficzna to już przeszłość - zostanie zastąpiona minimalistycznym wzornictwem, z bardziej stonowaną kolorystyką. Co ciekawe, okazuje się, że użytkownicy Androida wolą pasek nawigacyjny w dolnej części ekranów, tak jak w iOS. 

Oprócz tego, dodano funkcję o nazwie SuperComposer, która pozwoli przewidywać nasze intencje po wciśnięciu ikonki nowej wiadomości. Narzędzie zaproponuje najczęściej używane kontakty i czynności z nimi związane. Wersja aplikacji 8.13, która wprowadza powyższe zmiany, jest już testowana przez wąskie grono użytkowników, jednak wkrótce trafi do wszystkich.

Microsoft poszedł ostatnio w ślady Facebooka i zaprezentował też "lżejszą" wersję mobilnej aplikacji Skype. Program waży zaledwie 13 megabajtów i jest w stanie pracować nawet tam, gdzie nie ma dostępu do sieci 3G i 4G, a połączenie z internetem jest niestabilne. Aplikacja ma być prostsza i bardziej stabilna od klasycznej, co poprawi jej działanie na urządzeniach ze słabszymi podzespołami. Skype Lite jest na razie dostępny tylko w Indiach. 

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama