Reklama

Microsoft przyspiesza

Microsoft poinformował, że zamierza usprawnić kanały dystrybucyjne ServicePack2 tak, aby w ciągu miesiąca od daty premiery mogło go pobrać co najmniej 100 milionów osób. Do tej pory w posiadanie "Wielkiej łaty" weszło ok. 20 milionów użytkowników Windows. Liczbę pięciokrotnie większą początkowo zamierzano osiągnąć w ciągu dwóch miesięcy. Wczoraj termin ten skrócono o połowę, co będzie jednak wymagać wielu działań od firmy z Redmond, zwłaszcza że liczba ta ma zostać osiągnięta przez automatyczne upgrade, a pakiety instalacyjne pobierane indywidualnie ze strony WWW Microsoftu nie będą w tym rachunku uwzględniane.

Analitycy jednak wątpią, czy firmie Gatesa uda się osiągnąć nakreślony cel. "Firmy boją się instalować SP2, bowiem sam Microsoft przyznaje, że może on wprowadzać zaburzenia w działaniu niektórych aplikacji" - twierdzi Steve O'Halloran, wiceszef firmy doradczej AssetMetrix z Ottawy.

Nawet jeśli Microsoftowi uda się dojść do wspomnianych 100 milionów, nie oznacza to, że wszyscy użytkownicy Windows będą korzystać z SP2. Według badań IDC użytkownicy Windows XP Pro to 26,1 proc., a Windows XP Home - 24,7 proc. z prawie 400-milionowej rzeszy użytkowników systemów operacyjnych Microsoftu na całym świecie. A zatem jest ich dwa razy więcej niż zapowiadana przez Microsoft liczba "update-ów". Nie mówiąc już o tym, że pozostała połowa (używająca Windows 2000, NT, ME czy 98) także z Service Pack nie skorzysta.

Reklama

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: firmy | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje