Reklama

Microsoft na sprzedaż

Na aukcji internetowej Allegro pojawiła się oferta sprzedaży Microsoftu. Wprawdzie chętni nie mogą nabyć całej firmy z Redmond )z Billem Gatesem włącznie:), ale - dysponując odpowiednimi pieniędzmi - mogą stać się właścicielami chwytliwej domeny "microsoft.pl". Jak to jest możliwe?

Otóż, wbrew twierdzeniom NASK, że "rejestrują domeny wyłącznie osobom związanym z daną marką" - przed kilkoma laty (dokładnie w roku 2000) Microsoft "zaspał", a rzeczona domena trafiła w ręce właściciela sklepu...zielarskiego - oferujacego m.in. zioła dopochwowe, co stało się powodem uciechy dla wielu internautów. W jaki sposób to sie stało - tego pracownicy NASK nie potrafią wytłumaczyć. Aktualny właściciel domeny teraz postanowił na niej zarobić. Nie wycenił się jednak nisko (cena minimalna to 25 200 zł). Na razie chętnych jest 16 (najwyższa oferta to 25100 zł) . Jeśli chcesz stać się nabywca domeny zajrzyj na stronę: http://allegro.pl/show_item.php?item=21517643. Aukcja potrwa do 4 marca.

Reklama

Microsoft starał się o odzyskanie domeny. Nie doszło to jednak do skutku ponieważ polski oddział firmy z Redmond oferował za tę domenę (jak najzupełniej słusznie) kwotę 0 zł.


od redakcji(2.03, 11.20): Ponieważ kilkanaście osób w komentarzach "ma rację", ale... nie całkiem - wyjaśnienie. W momencie wprowadzania newsa (1.03, 14.00), sprawdziliśmy cenę i wynosiła ona 25100 zł. Ofertę złożył niejaki DarkSolo. Ponieważ zapewne była to oferta z sufitu, to albo go poproszono, albo się sam przestraszył i o godz 15.01.48 oferta została wycofana, o czym widnieje informacja na dole strony (ale tam komentujący rzecz jasna nie zajrzeli, co wynika z dat ich komentarzy, są one późniejsze. Może dlatego, że wymagało to przewinięcia zawartości okna allegro). Część osób zwróciła uwagę kulturalnie, cześć - niezbyt grzecznie. Tym ostatnim radzimy przed obrzuceniem kogoś obelgami czytać uważnie DO KOŃCA.


03.03 godz 11.15 - Aukcja została (bez podania przyczyn) usunięta z serwisu allegro.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Redmond | firmy | NASK | allegro | domeny | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje