Mądry patent Microsoftu

Microsoft nie zważając na reakcje, wciąż patentuje coraz to bardziej "odkrywcze" koncepcje. Tym razem światłe umysły z Redmont zauważyły, iż pomiędzy linkami można się przemieszczać za pomocą klawiatury - czym prędzej "odkrycie" zostało opatentowane. Na tym jednak nie koniec... Informatycy Microsoftu w ramach patentu zawarli również niezwykle bystre spostrzeżenie, iż takie odnośniki mogą zostać podświetlone. Więcej informacji na temat można znaleźć w treści amerykańskiego patentu nr 6,785,865. A przecież to nie pierwszy taki patent firmy Billa Gatesa.

Niedawno Microsoft opatentował znaną od lat uniksową komendę Sudo. A co będzie jutro? Pozostaje mieć nadzieję, iż nikomu z tej coraz bardziej innowacyjnej firmy nie strzeli do głowy patentowanie klawisza Enter. Jednocześnie warto przypomnieć o europejskim proteście przeciwko projektowi dyrektywy pozwalającej na nieograniczone udzielanie i egzekwowanie patentów (zobacz tutaj). Projektowi, który grozi przeniesieniem z USA na grunt unijny królestwa patentowych absurdów...

Reklama

Opisywany patent znajdziesz na stronie amerykańskiego urzędu patentowego. Autorzy opatentowali także bardzo innowacyjny... kod HTML obsługujący tę procedurę.

(Źródło: Web Express: di.com.pl, opr. Marcin Opolski)

Kolejne równie odkrywcze patenty firmy z Redmond znajdziesz w innych miejscach naszego serwisu:

przenoszenie danych przez skórę
prezentacja dzieł sztuki w sieci
system plików FAT

Mania patentowania rzeczy powszechnie znanych staje się powodem różnych żartów z Microsoftu - takich choćby jak ten. Microsoft się jednak nie przejmuje i patentuje co się da. A nuż kiedyś się przyda?

Dowiedz się więcej na temat: firmy | Microsoft | patent

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje