Reklama

Ludzie polecą na Marsa już za 20 lat

W dodatku dwie dekady to wersja pesymistyczna. Optymistyczna zakłada, że będzie to możliwe już w ciągu najbliższych 10 lat.

Tak przynajmniej twierdzi CEO firm Tesla Motors i SpaceX oraz współzałożyciel usługi PayPal - Elton Musk. Zgodnie z jego wizją, firma SpaceX miałaby umożliwić ludziom kolonizowanie innych planet, choć na razie w zasięgu jest "dopiero" przewożenie ładunków. Przedsiębiorca upatruje w tym jednak szansę na przygotowanie samowystarczalnej placówki na Czerwonej Planecie.

Reklama

Szansy na przejęcie działki NASA, której własny program kosmicznych lotów załogowych został znacząco ograniczony ze względów budżetowych, dostarczył ostatni kontrakt tej narodowej agencji właśnie ze spółką Muska. SpaceX dostało od amerykańskich podatników 75 milionów dolarów na rozwój projektu.

SpaceX nie jest wprawdzie pierwszą prywatną firmą, która postanowiła wejść na "rynek" załogowych lotów kosmicznych, ale chyba pierwszą, której plany są aż tak dalekosiężne. Wnioskując z imponującej listy sukcesów Eltona Muska, możemy być na prostej drodze do prywatnego podboju kosmosu i budowania lepszych światów...

Piotr Dopart

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mars

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje