Reklama

Latająca mysz komputerowa

Logitech zapowiedział wprowadzenie na rynek produktu Logitech MX Air. Jest to wielofunkcyjna mysz laserowa, która pracuje zarówno na płaskiej powierzchni, jak i w powietrzu, dzięki czemu można z niej korzystać jak z pilota.

Działanie nowej myszy oparte jest na technologii Freespace. Jej funkcjonowanie opiera się na połączeniu miniaturowych czujników elektro-mechanicznych (MEMS), technologii cyfrowego przetwarzania sygnałów (DSP) i bezprzewodowej technologii radiowej (RF).

Reklama

Taka kombinacja pozwala korzystać z myszy niezależnie od pozycji, w jakiej się znajduje i kierunku w którym jest skierowana. Dzięki zastosowaniu zaawansowanych algorytmów urządzenie rozróżnia zamierzone ruchy ręki od przypadkowych. W ten sposób likwiduje wpływ lekkich niechcianych drgnięć, które zdarzają się, kiedy trzymamy mysz w powietrzu.

System komend opartych o konkretne ruchy ręki to jedna z najważniejszych udogodnień MX Air. Jeśli chcemy zmienić poziom głośności, wystarczy jedynie nacisnąć i przytrzymać klawisz głośności oraz wykonać ruch ręką - w prawo, żeby zrobić głośniej a w lewo, żeby ściszyć. W programach do odtwarzania muzyki niewielki okrężny ruch dłonią w prawo umożliwia przejście do następnego utworu, a analogiczny gest w lewo uruchamia funkcję powtórzenia piosenki.

Zamiast tradycyjnej rolki mysz MX Air wyposażono w dotykowy panel przewijania. Przesunięcie palcem po jego powierzchni uruchamia inercjalny mechanizm przewijania, który dopasowuje swoją prędkość do szybkości ruchów palca.

Funkcje odtwarzania multimediów, takie jak: Play/Pause, Volume/Mute, Back i Select uruchamiane są po naciśnięciu kciukiem dużych podświetlanych na pomarańczowo przycisków. MX Air korzysta z technologii Logitech 2.4 GHz Digital Cordless, zasięg działania urządzenia to 10 m. Mysz można podłączyć zarówno do komputera stacjonarnego, jak i do laptopa. MX Air będzie dostępna w USA i w Europie na początku sierpnia. Sugerowana cena detaliczna na rynku europejskim to ok. 599 PLN.

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: myszy | mysz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje