Reklama

Kombinezon lotniczy od BMW pozwoli ludziom latać?

BMW zaprezentowało swój nowy kombinezon lotniczy, który może osiągać zawrotne prędkości. Czy ta technologia pozwoli ludziom latać?

Kombinezony lotnicze to swoista technologia, którą do tej pory mogliśmy zobaczyć jedynie w filmach science fiction. Okazuje się, że staje się ona rzeczywistością. Pionier sportów lotniczych Peter Salzman zaprojektował przy współpracy z BMW specjalny kombinezon, który pozwala osiągać zawrotne prędkości w powietrzu.

Nowy kombinezon od BMW wykorzystuje napęd elektryczny ze specjalnym wirnikiem, który pozwala rozpędzić się do 300 kilometrów na godzinę - konwencjonalne kombinezony skrzydłowe mogą osiągać prędkości trzykrotnie niższe.

Nowy kombinezon BMW zasilany jest mocą na poziomie 15 kW. Taka ilość jest rozdzielana na dwa wirniki węglowe o mocy 7,5 kW - każdy z nich obraca się z prędkością około 25 tys. obrotów na minutę wytwarzając ciąg przez maksymalnie pięć minut lotu.

Reklama

W pierwszym z testów Salzmann został zrzucony z helikoptera na wysokości 3000 metrów nad górami w Austrii. Jak widać, sportowcowi udało się pozytywnie przetestować kombinezon, co może tylko potwierdzić, że w przyszłości będzie on dalej rozwijany.

 

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BMW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje