Reklama

Kaspersky: Apple jest 10 lat za Microsoftem

Eugene Kaspersky, założyciel i CEO firmy Kaspersky przekonuje, że pod kątem zabezpieczeń gigant z Cupertino jest daleko w tyle za Microsoftem. Czy Apple faktycznie ma się czego obawiać?

Jednym z głównych powodów, dla których użytkownicy wybierają produkty Apple jest głęboko zakorzenione przekonanie, że są one bezpieczniejsze od tych z Windowsem. Eugene Kaspersky, CEO i założyciel firmy Kaspersky przekonuje, że pod kątem zabezpieczeń "Apple jest 10 lat za Microsoftem".

Reklama

Niedawny sukces trojana Flashback, który pojawił się na ponad 600 000 komputerach typu Mac, wlał niepokój w serca użytkowników produktów Apple. Kaspersky jest zdania, że giganta z Cupertino wkrótce "czekają problemy, z którymi Microsoft zmagał się 10-12 lat temu".

W rozmowie z serwisem The Verge, Kaspersky tłumaczy, że Apple musi dokonać znaczących zmian w dostarczaniu aktualizacji do systemu OS X i poświęcić w nich więcej miejsca na kwestię zabezpieczeń.

- Apple musi dokonać ogromnych zmian, zarówno w pod kątem częstotliwości wypuszczania aktualizacji systemowych, jak i kwestii właściwych zabezpieczeń software'u. Do tego konieczne są wysokie kwoty, więc Tim Cook w najbliższym czasie na pewno wyda sporo - ujawnił Kaspersky.

Mogłoby się wydawać, że Eugene Kaspersky stara się nakłonić firmę z Cupertino do inwestycji w pakiet Kaspersky Lab stworzony pod system OS X, ale Apple ma na kwestię zabezpieczeń własne sposoby. Wkrótce na rynku zadebiutuje system Mountain Lion, która wprowadzić ma szereg usprawnień w zakresie bezpieczeństwa transmisji danych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | apple | bezpieczeństwo | MacBook | Kaspersky Lab | Mac OS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje