Karta graficzna z tunerem DVB-T

Firma SAPPHIRE wprowadza na rynek nową kartę graficzną HD 5570 XtendTV. Karta ta posiada wbudowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Po podłączeniu do anteny TV pozwala na odbieranie lokalnych stacji telewizji i radio.

Ale XtendTV potrafi więcej. Zainstalowanie oprogramowania FlexiStream zamienia komputer w streaming serwer i pozwala na oglądanie telewizji na dowolnym komputerze podłączonym do internetu.

Reklama

SAPPHIRE XtendTV korzysta z technologii FlexiTV i FlexiStream firmy Mirics, które dzięki przetwarzaniu wielowątkowemu, za pomocą jednostek strumieniowych karty graficznej (APU), przyspiesza proces dekodowania sygnału telewizji oraz kompresowania obrazu w celu wysłania przez sieć.

Opisywana karta jest jednoslotową kartą graficzną wyposażoną w 1GB pamięci GDDR5 oraz wyjścia HDMI i DVI. Posiada wszystkie zalety kart graficznych HD 5000 - wsparcie bibliotek DirectX 11, sprzętową teselację oraz wielowątkowe przetwarzanie, korzystając z GPU. Karta posiada także silnik UVD sprzętowo dekodujący obraz i dźwięk HD oraz złącze w wersji 1.4a ze wsparciem dla Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

SAPPHIRE HD 5570 XtendTV

Procesor graficzny ATI Radeon HD 5570

Zegar procesora graficznego (MHz) 650

Zegar pamięci (MHz) 1000

Pamięć 1 GB GDDR5

System chłodzenia Jednoslotowy

Magistrala PCI Express x16, wersja 2.0

Wyjścia DVI, HDMI

Dodatki

- pilot + odbiornik USB

- antena

- oprogramowanie

- okablowanie

- podręcznik użytkownika

Gwarancja, cena

Sugerowana cena detaliczna karty graficznej SAPPHIRE HD 5570 XtendTV wynosi 389 zł brutto. Karta objęta jest dwuletnią gwarancją producenta.

Jan Petersen

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje