Jak pozbyć się Sassera

Panda Software zmieniła stopień zagrożenia wirusem Sasser na wysoki. Wirus - zgodnie z przewidywaniami - zaatakował mocniej dzisiaj, kiedy ludzie po weekendzie wrócili do pracy. I być może dlatego, że w Polsce dopiero dziś powoli powracamy do pracy po świętach, przypadki ataku wirusa w kraju nie są tak liczne jak za granicą. Niemniej "prywatni" użytkownicy już go odczuli. Prognozy mówią, że cztery lata po ataku osławionego wirusa "I Love You" możemy się spodziewać porównywalnej epidemii. Wirus doczekał się już dwóch mutacji oznaczonych literami A i B. Atakuje komputery z systemem Windows 2000, Windows Server 2003 oraz Windows XP i ma wielkość 15 872 bajty. Co robić w przypadku złapania Sassera?

Najpierw trzeba usunąć wirusa z systemu.

Reklama

Jeśli nie potrafisz tego zrobić "ręcznie", możesz skorzystać z dostępnych już programów usuwających wirusa, na przykład Panda Remover (z menu po prawej stronie wybierasz "usuwacz" zależnie od wariantu wirusa lub Symantec Removal Tool.

Jeśli masz kłopoty z wgraniem takiego programu z zainfekowanego komputera, spróbuj ściągnąć go na komputerze nie zarażonym i nagraj na dyskietkę.

Odłącz komputer od sieci na czas usuwania wirusa. W ten sposób zabezpieczysz się przed "kontratakiem" z jego strony.

Uruchom "usuwacza". Przejdź przez instrukcje ekranowe do końca, nawet gdy nie znajdzie żadnego wirusa.

Zainstaluj łatkę na Windows, która jest do pobrania ze strony WWW Microsoftu

Podłącz internet i uruchom ponownie komputer.

Dowiedz się więcej na temat: wirus | Panda

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje