Reklama

Iriver Story HD - czytanie w HD

Jeszcze w maju do sprzedaży trafi najnowszy model czynika e-booków od Iriviera - model Iriver Story HD. Jest to następca Iriver Story w dość mocno "podrasowanej" wersji.

Stylistyka nowej wersji Story jest bardziej nowoczesna, ale wzoruje się na poprzedniku. Pozostała klawiatura o zmienionym wyglądzie, a funkcjonalność obsługi zapewnia zastosowana, znana z wersji Cover Story "wielofunkcyjna belka" - będąca manipulatorem i przyciskami jednocześnie. Nowy model ma bardziej opływowy kształt, jest smukły (9,3mm) i lekki (207g).

Reklama

W przypadku Story HD liczą się przede wszystkim nowe technologie. Procesor Cortex 800Mhz sprawia, że otwieranie nawet skomplikowanych dokumentów trwa zaledwie chwilę. Zastosowany w czytniku wyświetlacz Vizplex od LG o kontraście przewyższającym obecne na rynku czytniki (również te oparte na Pearlu jak np. w Kindle 3) oraz pierwszy na świecie wśród czytników z ekranem 6" o rozdzielczości XGA (1024x768) sprawiają, że przyjemność z czytania jest jeszcze większa niż dotychczas.

Wyższa rozdzielczość ekranu to przede wszystkim więcej szczegółów - tekst jest bardziej wyraźny. Możemy ustawić większą czcionkę podczas czytania (dostępne 8 wielkości czcionki), a ilość pokazanych na ekranie danych będzie identyczna, ale o wyższej czytelności niż w dotychczasowych e-czytnikach z niższą rozdzielczością.

Dodatkowo w czytniku otrzymamy łączność Wi-Fi, dostęp do contentu, oraz Angielski słownik Collinsa. Wbudowana pamięć 2GB pozwoli zabrać ze sobą nawet 1 500 książek, a możliwe jest jej rozszerzenie za pomocą karty SDHC o dodatkowe 32GB. Czytnik obsługuje dużą gamę formatów plików dla e-czytników (EPUB, TXT, PDF, FB2, DJVU), jak również dokumenty Office'a (PPT, XLS, DOC, HWP) i komiksy ZIP (JPG, BMP, PNG, GIF). Radzi sobie również z formatami zabezpieczonymi DRM Adobe ADEPT (EPUB, PDF).

Wbudowany akumulator Litowo-Polimerowy 1800mAh pozwala na przeczytanie nawet 12 000 stron na 1 ładowaniu.

Czytnik pojawi się w sprzedaży u dystrybutora - MIP pod koniec maja w cenie około 699zł. Dla zainteresowanych będzie go można zobaczyć między innymi na organizowanych w Warszawie (12-15V) Targach Książki gdzie odbędzie się jego premierowa odsłona.

Główne cechy:

- Rozdzielczość 1024x768 - nawet 68 proc. więcej pikseli (w porównaniu z ekranem 800x600) dla dokładniejszego wyświetlania tekstu i lepszej czytelności. Pierwszy na świecie czytnik o tej rozdzielczości ekranu,

- Największa biblioteka - dostęp do ponad 130 milionów tytułów za pośrednictwem contentu providera

- Szybsze przewracanie stron niż w innych e-czytnikach,

- Wyższy kontrast niż w dostępnych dotychczas na rynku e-czytnikach.

Specyfikacja:

Ekran 6" E-ink XGA (1024x768)

2GB wbudowanej pamięci na dane użytkownika

slot na karty SDHC (do 32GB)

16 stopni skali szarości

8 dostępnych rozmiarów czcionki

Bateria: 1800 mAh Litowo-Polimerowa (do 12 000 odświeżeń ekranu), czas czuwania do 3 tygodni.

Wi-Fi 802.11b/g

Procesor i.MX508 Cortex Freescale (800MHz

Pamięć SDRAM 128MB

Podłączenie i ładowanie poprzez port Mini USB (wspiera USB 2.0)

Klawiatura QWERTY

Wymiary: 192mm x 125mm x 9mm

Waga: 207g

Obsługiwane formaty plików:

E-booki: epub, PDF, FB2, DJVU

Pliki Office: TXT, PDF, DOC, PPT, XLS, HWP

Zdjęcia: ZIP (JPG, BMP, GIF)

Magazyny: TBD

Obsługa DRM: Adobe Digital Edition DRM - ADEPT (EPUB/PDF)

Wsparcie:

Słownik: Oxford Learner's Dictionary

Obsługiwane języki: Polski, Koreański, Angielski, Rosyjski, Niemiecki, Francuski, Hiszpański, Włoski, Japoński, Turecki, Szwedzki, Czeski, Holenderski, Chiński

Obsługiwane systemy: Windows 7, Windows XP, Windows Vista

INTERIA.PL/informacje prasowe

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: czytanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje