Reklama

Intel zhakowany – wyciekło 20 GB poufnych informacji

Wszystko wskazuje, że technologiczny gigant znany z produkcji procesorów, został niedawno zaatakowany przez hakerów. Przestępcy ukradli i opublikowali w internecie około 20 GB danych.

Atak został ujawniony przez inżyniera oprogramowania, który otrzymał pliki udostępnione przez anonimowego hakera. Autentyczność danych potwierdził następnie serwis informacyjny dotyczący technologii biznesowych ZDNet. Pliki, które znalazły się w udostępnionej paczce zawierały własność intelektualną firmy Intel dotyczącą projektowania poszczególnych chipsetów. Wśród nich znalazły się specyfikacje techniczne, podręczniki produktowe i przewodniki na temat układów z 2016 roku.

Reklama

Choć włamanie nie ma wpływu na bezpieczeństwo klientów oraz pracowników firmy Intel, tak wyciek szczegółowych danych technicznych oraz kodu BIOS może przyczynić się do opracowania przez hakerów, łatwiejszych metod ingerencji w podzespoły komputerowe.

Intel wydał już oświadczenie, w którym zaprzecza, że został oficjalnie zhakowany. Firma przyznaje jednak, że niektóre z poufnych danych, faktycznie mogły zostać udostępnione w internecie. Technologiczny gigant bada sprawę, główne podejrzenia dotyczą osób zatrudnionych w firmie.  

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: intel | Hakerzy | cyberprzestępcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje