Reklama

Google zapowiada testy Androida O i prezentuje Androida Go

Podczas I/O 2017 Google zapowiedziało kilka nowości, w tym specjalną wersję systemu Android na słabsze urządzenia.

Reklama

Google w najbliższym czasie rozpocznie program Android O Beta, w którym będą mogli wziąć udział właściciele takich urządzeń jak: Google Pixel, Pixel XL, Huawei Nexus 6P, LG Nexus 5X, tablet Pixel C i Asus Nexus Player. W ramach akcji, użytkownicy będą mogli przetestować stabilniejsze wersje systemu niż dostępne dotychczas edycje deweloperskie. 

Reklama

Gigant z Mountain View postanowił pochwalić się również kilkoma nowymi funkcjami, które posiada Android O. Mowa między innymi o trybie Picture-In-Picture, w którym możliwe będzie uruchomienie wybranej aplikacji w okienku i korzystanie w tym czasie z innych programów. Ma to być przydatne przede wszystkim przy oglądaniu wideo. W Androidzie o pojawią się także Notification Dots, czyli kropki informujące o powiadomieniach, pojawiające się przy ikonce aplikacji. Będzie również inteligentne zaznaczanie tekstu (wykrywanie fraz i zdań), lepsze zarządzanie energią, unowocześnione elementy graficzne i wiele innych usprawnień.

Android Go

Zupełną nowością jest z kolei Android Go, czyli specjalna wersja Androida O przeznaczona na słabsze urządzenia, które posiadają 0.5 - 1 GB pamięci RAM. System ma być zoptymalizowany pod możliwie najszybsze działanie, niezależnie od parametrów sprzętu na którym pracuje. 

Odchudzone mają być wszystkie elementy systemu, włącznie z interfejsem, który będzie prostszy i pozbawiony zaawansowanych animacji. System ma posiadać również lżejsze wersje aplikacji Google, w tym Youtube Go i Sklep Play Go, w którym znajdą się jedynie mnie wymagające pozycje, ważące mniej niż 10 MB. Android Go ma zadebiutować razem z Androidem O i być fabrycznie instalowany na najsłabszych smartfonach na rynku. 

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje