Reklama

Google zapłaci 500 mln dol. kary

Kto by pomyślał, że Google będzie musiało zapłacić horrendalnie wysoką karę za coś, na co nie miało wpływu. Amerykański Departament Sprawiedliwości jednak nie uwierzył w niewinność giganta internetu.

Google ponosi konsekwencje błędów swojego systemu wyświetlania reklam AdWords. Kwota, jaką wyszukiwarkowy gigant musi zapłacić skarbowi Stanów Zjednoczonych jest jedną z najwyższych w historii i wynosi aż pół miliarda dolarów.

Reklama

Tym samym Google straciło prawie ćwierć wartości kwartalnego dochodu netto, który wynosi teraz 1,8 miliarda dolarów. Akcje twórców Gmaila spadły tym samym o 5,51 dolara na sztuce.

Google na długi czas przed rozpoczętym w maju tego roku dochodzeniem dawało wyraźnie znać, że nie radzi sobie z blokowaniem firm farmaceutycznych, oferujących za pomocą ich platformy reklamowej różnego rodzaju "lekarstwa".

Twórca najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej próbował walczyć ze sprzedawcami bawiącymi się z nim w kota i myszkę, pozywając ich do sądu, jednak to nie przyniosło skutku. Sąd był nieugięty i nałożył na Google astronomiczną karę, która zmniejszyła jego dochody o 22 proc.

Źródło informacji

gizmodo.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Google | google +

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje