Google zapłaci 500 mln dol. kary

Kto by pomyślał, że Google będzie musiało zapłacić horrendalnie wysoką karę za coś, na co nie miało wpływu. Amerykański Departament Sprawiedliwości jednak nie uwierzył w niewinność giganta internetu.

Google ponosi konsekwencje błędów swojego systemu wyświetlania reklam AdWords. Kwota, jaką wyszukiwarkowy gigant musi zapłacić skarbowi Stanów Zjednoczonych jest jedną z najwyższych w historii i wynosi aż pół miliarda dolarów.

Reklama

Tym samym Google straciło prawie ćwierć wartości kwartalnego dochodu netto, który wynosi teraz 1,8 miliarda dolarów. Akcje twórców Gmaila spadły tym samym o 5,51 dolara na sztuce.

Google na długi czas przed rozpoczętym w maju tego roku dochodzeniem dawało wyraźnie znać, że nie radzi sobie z blokowaniem firm farmaceutycznych, oferujących za pomocą ich platformy reklamowej różnego rodzaju "lekarstwa".

Twórca najpopularniejszej na świecie wyszukiwarki internetowej próbował walczyć ze sprzedawcami bawiącymi się z nim w kota i myszkę, pozywając ich do sądu, jednak to nie przyniosło skutku. Sąd był nieugięty i nałożył na Google astronomiczną karę, która zmniejszyła jego dochody o 22 proc.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | google +

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje