Google teraz zdiagnozuje Twoje choroby

Czy wyszukiwarkowy gigant może zastąpić lekarza? Dotychczas to pytanie wydawało się absurdalne, ale Google wprowadza nową usługę, która zmienia nieco spojrzenie na sprawę.

W dzisiejszych czasach, odruchową wręcz reakcją większości ludzi na wystąpienie niezidentyfikowanego problemu zdrowotnego, jest wyszukanie o nim informacji w Internecie. O ile w niektórych przypadkach może to okazać się pomocne, to często zdarza się, że znalezione dane i porady tylko niepotrzebnie denerwują, albo, co gorsza, usypiają czujność i sugerują zbagatelizowanie problemu. 

Reklama

Aby zmniejszyć informacyjny chaos i uwiarygodnić rolę przeglądarki jako lekarza pierwszego kontaktu, Google postanowiło wprowadzić nową usługę. Polega ona na wyświetlaniu ponad wynikami wyszukiwań krótkiej, ogólnej diagnozy, którą algorytm ustali na podstawie wpisanych objawów. Jak zapewnia Veronica Pinchin, Product Manager Google system powstał we współpracy z lekarzami i pozwoli na szybki dostęp do bardziej sprawdzonej informacji niż ta na forum internetowym, czy blogu. Nie mniej jednak, Pinchin zaznaczyła, że jeśli czujemy się źle, wciąż najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do lekarza. Usługa będzie dostępna już niedługo w amerykańskiej wersji językowej przeglądarki, ale później ma objąć także inne kraje.  

Dowiedz się więcej na temat: Google

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje