Reklama

Fleek - Snapchat w wersji dla dorosłych zdobywa popularność w USA

Aplikacja Fleek umożliwiająca umieszczanie krótkich filmików wideo i zdjęć staje się coraz bardziej popularna wśród amerykańskich studentów wiodących życie nie pozbawione ekscesów. Co jest tego powodem? Brak moderacji nad umieszczanymi w Fleek treściami.

Zacznijmy od przypomnienia, czym jest Snapchat. Mechanizm działania aplikacji Snapchat, dostępnej zarówno dla systemu Android jak i iOS, jest banalnie prosty. Za jej pomocą użytkownicy urządzeń mobilnych wymieniają się ze sobą zdjęciami, wiadomościami i filmikami video, wysyłając tzw. "snapy". Oryginalność Snapchata polega na tym, że przesyłane materiały żyją w większości przypadków maksymalnie przez 10 sekund, po czym nie można już do nich wrócić. Dzięki wprowadzonej z czasem funkcji Snapchat stories dedykowanej zwłaszcza dłuższym pokazom zdjęć, gdy np. ktoś chce podzielić się wspomnieniami z wakacji, kilka filmików lub zdjęć tworzy wspólny zbiór do którego dostęp mają użytkownicy z danej grupy. Tutaj pojawia się jednak duża różnica w stosunku do aplikacji Fleek.

ReklamaSnapchat Stories są bardzo intensywnie moderowane przez pracowników serwisu. Dodatkowo, osoby nie korzystające z "Snapa", mają utrudniony dostęp do umieszczonych w nim treści. Co innego w przypadku Fleek, gdzie można umieszczać w gruncie rzeczy wszystko. Łatwo się domyślić, jakie materiały publikują mieszkający w akademikach studenci. Ekscesy młodych ludzi trafiają do fleekowego odpowiednika Snapchat Stories, tworząc kolaż, którym można "pochwalić się" na zewnątrz lub przed innymi. Nawet jeśli mielibyśmy żałować decyzji o udostępnieniu konkretnej treści - podobnie jak w przypadku Snapchata - wideo lub zdjęcie zniknie po jednokrotnym obejrzeniu.

Aplikacja Fleek dostępna jest dla systemu iOS


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: snapchat | fleek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje