Reklama

Facebook umacnia więzi społeczne i kładzie nacisk na rozszerzoną rzeczywistość

Na konferencji F8 2017, przedstawiciele Facebooka przedstawili plany na najbliższy rok i zaprezentowali kilka rozwiązań, które już wkrótce wejdą do użytku.

Na spotkaniu, które odbyło się w San Jose, omówiono wiele kwestii, jednak zaczęto od przemówienia Marka Zuckerberga. Wyjaśnił on, że technologia może pomóc w budowaniu silniejszych więzi społecznych i Facebook ma być środkiem do osiągnięcia tego celu. 

Po tych patetycznych obietnicach, kolejni pracownicy amerykańskiego giganta społecznościowego prezentowali jego nowe funkcje i plany. Najważniejszym punktem prezentacji był jednak rozdział poświęcony wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Zaprezentowano między innymi aplikację Spaces, która jest dostępna na platformę Oculus Rift. Służy ona do nawiązywania połączeń ze znajomymi w wirtualnej rzeczywistości.

Reklama

Oprócz tego, zaprezentowano platformę Camera Effects, bazującą w całości na efektach AR, czyli rozszerzonej rzeczywistości. To mniej więcej to samo, co znamy ze Snapchata, jednak w bardziej rozwiniętej wersji. Dla deweloperów przeznaczono edytor online Frames Studio i środowisko AR Studio. Za pomocą tych narzędzi będzie można tworzyć ramki i różnego rodzaju elementy, które będą wykorzystywane w transmisjach Live i Facebook Camera.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje