Reklama

ESA stworzy autonomicznego robota - zbada on Księżyc

ESA stworzy autonomicznego robota, który będzie w stanie lepiej eksplorować środowisko Księżyca. Naukowcy będą szukali bezpiecznego miejsca dla misji załogowych.

ESA poinformowała, iż w najbliższym czasie będzie chciała się skupić na rozwoju autonomicznego robota, który docelowo będzie lądował na Księżycu. Naukowcy twierdzą, iż najbezpieczniejsze miejsca dla ludzi mogą znajdować się pod powierzchnią Księżyca. Nowy robot ma pozwolić na dostarczenie nowych informacji na temat warunków panujących w księżycowych jaskiniach.  Kamery zainstalowane bezpośrednio na robocie miałyby też pomóc mapować wnętrze jaskini, badać środowisko i szukać złóż lodu.

Projekt kieruje się wymogiem obserwacji otoczenia w pełnych, 360-stopniach oraz koniecznością ochrony wnętrza przed surowym, księżycowym środowiskiem. Cała konstrukcja jest opracowywana przez zespół z Uniwersytetu w Wurzburgu.

Reklama

Ostatecznie ESA chce znaleźć i wskazać miejsca, które mogłyby pomóc ludziom założyć osadę na Księżycu. Czy tak się stanie? Tego nie wiadomo. Agencja nie podała żadnego harmonogramu swojej nowej misji. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ESA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje