Ericsson zbiera zdjęcia ludzi z całego świata

Szwedzki potentat telekomunikacji, Ericsson, jest partnerem projektu fotograficznego, który zachęca internautów z całego świata do wysyłania zdjęć i tworzenia wielkiego "kolażu" z życia świata.

Ericsson stawia także na LTE - czyli sieć komórkową kolejnej generacji. Firma współpracuje z firmami Qualcomm, LG, Sony, Renesas, Nvidia i ST-Ericsson, aby wesprzeć ich ekosystemy LTE. Wraz z firmami LG i Samsung Ericsson zaprezentuje również usługę Voice over LTE (VoLTE), umożliwiającą transmisję głosu w standardzie high definition.

Usługi

Reklama

Sprzedaż smartfonów na świecie cały czas rośnie. Jak wynika z prognoz, w tym roku wyniesie ona 400 milionów, a do końca 2016 r. łączna liczba tych urządzeń osiągnie 4 miliardy. Zwiększy się więc zapotrzebowanie na modernizację, przekształcanie i wdrażanie nowych technologii i usług w celu zabezpieczenia jakości usług w sieci.

W związku z tym Ericsson wprowadza trzy nowe usługi: Telco Cloud Builder ułatwia operatorom świadczenie usług typu cloud, Smartphone Network Optimization pomaga im przygotować się do przyjęcia danych oraz zabezpieczyć jakość usług w sieci, a Managed Services end-user Service Quality Assurance to przeznaczona dla operatorów konsola obrazująca jakość usług świadczonych użytkownikom końcowym.

Rozwiązania te pomogą operatorom telekomunikacyjnym w modernizacji, przekształcaniu i wdrażaniu nowych technologii i usług. Ericsson nawiązał np. współpracę z producentem samochodów Volvo, aby umożliwić kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych i automatyczne naliczanie należności na rachunek za prąd z dowolnego miejsca. Inną nową usługą, którą zaprezentuje Ericsson, jest konsola KPI obrazująca kluczowe wskaźniki wydajności sieci użytkownika.

Wideokonferencje w standardzie High Definition

Ericsson wraz z największymi na świecie operatorami telekomunikacyjnymi Deutsche Telekom AG, Orange, Telecom Italia i Telefónica oraz producentami sprzętu, takimi jak Italtel, Polycom i Quanta Computer, przedstawi nowe, zgodne operacyjnie rozwiązanie do prowadzenia wideokonferencji w standardzie HD.

Picture today, Inspire tomorrow

Po raz pierwszy firma z branży teleinformatycznej bierze udział w globalnej inicjatywie, której celem jest zgromadzenie jak największej i najbogatszej kolekcji fotografii ilustrujących życie ludzi na całym świecie w ciągu jednego dnia. To znakomita okazja do zastanowienia się, kim jesteśmy i jak żyjemy na co dzień w połączonym siecią społeczeństwie oraz co można w naszym życiu poprawić.

Ericsson jest partnerem i współinicjatorem projektu fotograficznego "Picture today inspire tomorrow" ("Obraz dnia dzisiejszego inspiracją dla przyszłości"), w ramach którego miliony ludzi ze wszystkich kontynentów będą mogły przedstawić na fotografiach swoje życie i zobaczyć, jak żyją inni. Organizatorzy zapraszają uczestników z całego świata - zawodowych fotografików, fotoamatorów, reporterów, artystów, grupy medialne, organizacje pozarządowe, instytucje edukacyjne, sieci społecznościowe i wszystkich innych zainteresowanych, aby 15 maja 2012 r. zrobili zdjęcia ilustrujące "energię" tego jednego dnia. W ten sposób powstanie gigantyczna kolekcja fotografii, która zostanie odpowiednio uporządkowana i zaprezentowana. Będzie ona "portretem dnia dzisiejszego", który może zainspirować nas w przyszłości.

M-commerce

Ericsson przedstawi swoją najnowszą ofertę usług M-commerce, które zapewnią największym na świecie producentom rozwiązań dla klientów indywidualnych infrastrukturę i rozwiązania potrzebne do tworzenia i łączenia portfeli mobilnych (m-wallet) w całym globalnym ekosystemie usług m-commerce.

Ericsson Converged Wallet umożliwi operatorom i instytucjom finansowym lepsze wykorzystanie potencjału rozwiązań typu m-wallet. Konta ponad miliarda klientów, którzy są już zarejestrowani w systemie Ericsson Billing & Charging Solution, będzie można przekształcić w portfele mobilne. Około 1,6 mld ludzi na całym świecie korzysta już z kont usług głosowych typu m-wallet pierwszej generacji (tj. kont pre- i post-paid). Dzięki rozwiązaniu Ericsson Converged Wallet będzie można je przekształcić w konta m-wallet drugiej generacji.

Ericsson Wallet Platform oferuje oprogramowanie i usługi hostowane, które umożliwią świadczenie bezpiecznych mobilnych usług finansowych, takich jak przelewy pieniężne między dwiema osobami, płacenie rachunków, regulowanie należności na rzecz firm handlowych oraz obsługa mikropożyczek.

Dowiedz się więcej na temat: zdjecie | zdjęcia | Ericsson | MWC

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje