Reklama

Dziwne gromy dźwiękowe nad Wielką Brytanią

W północnej Anglii słyszano głośne eksplozje, które spowodowały spore zamieszanie wśród mieszkańców w okolicy hrabstwa Yorkshire. W mediach społecznościowych, pojawiły się liczne teorie na temat przyczyn tego zamieszania.

W kilku miastach słyszano całą serię wybuchów. Głośne odgłosy zaskoczyły mieszkańców z Leeds, York, Harrogate i Doncaster. Aby uspokoić opinię publiczną zasugerowano, że głośne odgłosy to gromy dźwiękowe (efekt akustyczny towarzyszący rozchodzeniu się fali uderzeniowej) poderwanych myśliwców Eurofighter Typhoon, które zostały wysłane w kierunku samolotu Air France. Oficjalnie myśliwce RAF starały się przechwycić cywilny samolot po tym, gdy kontrolerzy ruchu lotniczego stracili z nim kontakt.

Pojawiają się również inne sugestie odnośnie sekwencji wydarzeń. Eskadra myśliwców Eurofighter Typhoon miała zostać wysłana celem przechwycenia jakiegoś niezidentyfikowanego obiektu, który nagle wzniósł się z nad morza. Według danych satelitarnych i radarowych, "tajemniczy obiekt" wykryto wznoszący się z morza u wybrzeży północnej Anglii. Na jego spotkanie z bazy RAF Coningsby w Lincolnshire, wyleciały Eurofightery.

Reklama

Jak to bywa w przypadku tego typu operacji wojskowych - prawdopodobnie nigdy nie poznamy pełnej prawdy. Nie zabraknie zatem różnego rodzaju spekulacji.

Innemedium.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje