Dzieci będą mogły legalnie korzystać z Facebooka?

Obecnie przyjemności posiadania profilu na Facebooku powinny zaznawać tylko osoby, które ukończyły 13 lat, co nie przeszkadza milionom użytkowników korzystać z serwisu po wpisaniu nieprawdziwej daty urodzenia. Portal rozważa więc mniejsze zło - zezwolenie młodzieży na tworzenie profilów pod warunkiem, że nad procesem będą czuwać ich rodzice.

Jak podaje The Wall Street Journal, administratorzy Facebooka zastanawiają się nad alternatywą wobec obowiązujących, łatwych do ominięcia, sposobów kontrolowania wieku użytkowników. Miałoby to polegać na połączeniu kont osób, które nie obchodziły jeszcze trzynastych urodzin, z kontami ich rodziców. Dorośli musieliby akceptować zaproszenia do grona znajomych oraz aplikacje, z których dzieci chcą korzystać. Mieliby też być obciążani kosztami płatnych gier i funkcji gier, z których korzysta potomstwo.

Reklama

Gazeta cytuje też sondaż, w którym 36 procent rodziców powiedziało, że dzieci dołączyły do Facebooka za ich wiedzą i zgodą. Nawet pomagali pociechom zakładać profil. Jeśli tak się dzieje, być może lepiej, by działo się oficjalnie.

Tymczasem początkujący internauci, którzy chcą się logować, podając nieprawdziwą datę urodzenia... nadal będą to robić.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | Facebook | portal społecznościowy

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje